Gucci – historia włoskiego domu mody i rodu

person Opublikowane przez: Gucci - luksusowe marki list Kategoria: Wyjątkowe marki Data:

Produkty ekskluzywnych marek cieszą się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, styl idący w parze ze świetną jakością to bowiem duże zalety. Jedną z najbardziej rozpoznawanych marek jest oczywiście Gucci. Okazuje się, że jej historia oraz dzieje rodu są bardzo ciekawe. Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Gucci – historia włoskiego domu mody

Włoski dom mody Gucci został założony przez Guccio Gucciego w roku 1921 w pięknej Florencji. W roku 1938 powstał pierwszy butik tej wyjątkowej marki w Rzymie. Niebanalny styl i świetna jakość sprawiają, że produkty tej marki cieszą się coraz większą popularnością. Powstaje wiele sztandarowych jak na przykład torba bamboo, apaszka ozdobiona kwiatami zamówiona przez księżną z Monako, czy też torebka wyposażona w bambusową rączkę. Do lat 80. marka Gucci rozwija się świetnie i osiąga coraz większe sukcesy. Niestety ekskluzywne marki nie są łatwe w prowadzeniu. W latach 90. wnuk założyciela marki sprzedaje ją, gdyż nie daje sobie rady z prowadzeniem takiego biznesu.

Nowi właściciele mają inny pomysł na firmę. Od tego czasu strategia marki wygląda nieco inaczej, poza produkcją toreb zajmuje się również tworzeniem ubrań. W roku 1994 marka zaczyna być postrzegana inaczej, nowe kolekcje cieszą się dużą popularnością i są wybierane nawet przez gwiazdy. Ówczesny dyrektor kreatywny Tom Ford w umiejętny sposób łączy elegancję ze zmysłowością, co bardzo spodobało się kobietom. Niestety utalentowany Teksańczyk decyduje się na odejście z włoskiego domu mody na rzecz własnej marki, poświęca się także światu filmu. Jego miejsca zajmuje Frida Giannini, której projekty znowu wprowadzają coś nowego. Od teraz produkty marki Gucci są bardziej romantyczne, zachwycają wyjątkową klasą i elegancją, a kultowe wzory zostają odświeżone. Przełomowym rokiem jest 2015. Wówczas dyrektorem kreatywnym zostaje Alessandro Michele, który proponuje nową koncepcję i wypuszcza w świat kolekcje bardzo oryginalne, rzucające się w oczy.

Wyjątkowe kampanie marku Gucci są znane na całym świecie. Chociaż niektórym może wydawać się to dziwne, marka ta decyduje się na zerwanie z krzywdzącymi stereotypami i wyraźne to pokazuje. Można to zauważyć, na przykład przyglądając się modelkom współpracującym z marką. Nie są one nadmiernie wychudzone, można także podziwiać piękno pań w różnym wieku. Dzięki temu ubrania marki Gucci cieszą się niemałą popularnością wśród osób w różnym wieku. Jeśli chodzi o ekskluzywne marki i ich reklamy, kampanie Gucci są wyjątkowe, wzruszają i są zapamiętywane na długi czas. Jedną z najpopularniejszych jest na przykład #GucciTheRitual, która powstała w pandemicznym okresie. Uznane marki organizowały sesje na różne sposoby, a Alessandro Michele po prostu zaufał zatrudnionym osobom i wysłał im paczki ze stylizacjami, aby samodzielnie sfotografowali się w nowych ubraniach. Efekty pracy są takie, że każdy może zobaczyć kadry z codziennego życia. Bohaterowie pokazują nowości Gucci podczas mycia zębów, zajmowania się roślinami, a nawet podczas tworzenia maseczki higienicznej. Ta kampania wypadła naprawdę dobrze, dzięki niej w tak trudnym czasie odbiorcy mogli przekonać się, że nawet wówczas warto zadbać o dobre samopoczucie, a produkty Gucci sprawdzają się świetnie w różnych sytuacjach.

Historia rodziny Gucci

Ekskluzywne marki to nie tylko sukces ich założycieli, ale często także burzliwe historie rodzinne. Z całą pewnością można powiedzieć, że historia rodziny Gucci taka właśnie jest. Założyciel marki – Guccio Gucci rodzi się w roku 1881 we Florencji. Chociaż miejsce urodzenia jest dla niego bardzo ważne i wyjątkowe, w wieku 16 lat decyduje się na wyjazd do Londynu, gdzie zaczyna myśleć o stworzeniu własnego domu mody. Zanim jednak osiągnie sukces, musi się trochę napracować jako boy hotelowy w Savoy. Warto wiedzieć, że jest to hotel znany na cały świat. Luksusowe wyposażenie, wnętrza urządzone ze smakiem oraz obsługa na najwyższym poziomie to główne zalety tego miejsca. To właśnie tam Guccio Gucci przekonał się, jak ważna jest estetyka, elegancja i wyszukany styl. Po powrocie do rodzinnej Florencji Gucci decyduje się otworzyć butik z galanterią skórzaną.

Walizki, torby oraz aktówki wykonane z najwyższą starannością podbiły serca Włochów. Gucciemu udało się zbudować lokalną firmę, którą klienci obdarzyli dużym zaufaniem. Projektant mody odnosił sukcesy nie tylko w sferze biznesu, ale także, jeśli chodzi o dzieci. Udało mu się bowiem przywitać na świecie: Aldo Gucci, Rodolfo Gucci, Grimalda Gucci, Vasco Gucci, Enzo Gucci, Ugo Gucci. Podobno Guccio był surowym ojcem, bardzo zależało mu na tym, aby dzieci pracowały w jego firmie. Wraz z upływem czasu firma zaczyna działać coraz prężniej, marka wypuszcza nowe kolekcje cieszące się dużą popularnością.

W przypadku rodu Gucci nie tylko sukcesy przyczyniają się do rozpoznawalności. Także skandale, a nawet zbrodnie sprawiają, że ród ten jest znany tak naprawdę na całym świecie. Mowa tutaj na przykład o sytuacji, gdy Paolo Gucci został wydziedziczony i doniósł na ojca do skarbówki. Aldo odsiedział wyrok za oszustwa podatkowe. Głośno było także o sprawie zabójstwa syna Rudolfa. Maurizio został zastrzelony na schodach swojego biura i okazało się, że było to morderstwo na zlecenie jego byłej żony. Także rok 2020 zostanie zapamiętany przez rodzinę. Wówczas wnuczka Alda Gucciego oskarżyła swojego ojczyma o molestowanie

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował. Bądź pierwsza!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło