Aktywne filtry

Spódnice to uwielbiany przez wielu typ ubrania, który często stanowi element bazowy w najróżniejszych stylizacjach. Nie wszyscy przepadają za spódnicami, gdyż nie każdy czuje się w nich komfortowo, aczkolwiek zdecydowana większość kobiet zdecydowanie uwielbia spódnice. Nie ma się co dziwić, w końcu są one naprawdę bardzo zróżnicowane i za ich pomocą można tworzyć przepiękne i unikalne stylizacje, podkreślające sylwetkę, a także tuszujące ewentualne niedoskonałości w konkretnej figurze. Rodzajów spódnic jest bardzo wiele, stąd też każdy z nas może wybrać odpowiednią spódnicę dla siebie i cieszyć się wieloma korzyściami, jakie płyną z jej użytkowania.

Różnorodność w ofercie spódnic

Mimo iż wydawać by się mogło, że spódnice wcale nie są takie uniwersalne i pasują do niewielu innych ubrań, wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie! Spódnice pasują do bardzo wielu różnych ubrań i dodatków i można z nimi tworzyć najróżniejsze stylizacje, dzięki którym każdy może poczuć się wyjątkowo i zjawiskowo. Jeśli chodzi o kroje spódnic, mogą się one od siebie bardzo różnić, tak samo jak długości. Dziś najbardziej popularne są tak zwane spódnice midi i maxi. Spódnice midi to średniej długości spódnice, sięgające mniej więcej do kolan, natomiast spódnice maxi to najdłuższe spośród spódnic, czyli takie, które sięgają zwykle do kostek. Niegdyś bardzo popularne były spódnice mini, czyli bardzo krótkie spódnice, sięgające mniej więcej do połowy ud. Dziś oczywiście też można je spotkać, lecz nie są już tak chętnie wybierane jak spódnice maxi czy midi. Dawniej również bardzo popularne były spódnice maxi, które dziś tak właściwie wracają do mody i są coraz częściej wybierane. Takie spódnice sprawdzą się rewelacyjnie dla każdego, kto chce wyglądać zwiewnie i kobieco, lecz nie bardzo chce eksponować swoje nogi, gdyż takie spódnice potrafią zasłonić całe nogi. Wybierając krótsze spódnice, część naszych nóg jest odkryta, a więc są to idealne kreacje na cieplejsze dni. Oczywiście spódnice można nosić tak naprawdę przez cały rok, bez względu na porę roku czy pogodę. W chłodniejsze dni, jeśli jednak chcemy ubrać spódnice, lepiej osłonić nogi na przykład rajstopami, ponieważ inaczej mogłoby być nam zbyt chłodno.

Jak dobierać spódnice?

Wybierając spódnicę, jesteśmy w stanie idealnie podkreślić swoje kształty i własną figurę, ale również jesteśmy w stanie zatuszować ewentualne niedoskonałości naszej figury. Wszystko to możliwe jest oczywiście poprzez dobranie odpowiedniego modelu spódnicy. Wybierając odpowiednią spódnicę dla siebie, warto pamiętać jednak o tym, iż każdy z nas ma inny rodzaj figury. Dobrze jest więc dowiedzieć się, jaką mamy sylwetkę i nauczyć się dobrze dobierać do niej ubrania, by zawsze móc się prezentować zjawiskowo. Na przykład dla figury klepsydry, czyli takiej sylwetki, która jest bardzo proporcjonalna, można dobrać tak zwaną spódnicę ołówkową, czyli taką, która idealnie opina nasze biodra, dzięki czemu rewelacyjnie podkreśla ich zaokrąglenie. Do tej figury sprawdzą się także modele rozkloszowane, które będę idealnie dopasowane w talii, jednak będą rozszerzały się ku dołowi. W przypadku sylwetki gruszki, a więc dla osób z szerokimi biodrami sprawdzą się rewelacyjnie wszystkie spódnice, które się rozszerzają ku dołowi, zwłaszcza takie o podwyższonym stanie. Rewelacyjna okaże się w tym przypadku na przykład dobrze dopasowana spódnica ołówkowa. Figura jabłka charakteryzuje się szczupłymi nogami, które zdecydowanie warto eksponować, dlatego idealnymi spódnicami dla tej sylwetki są wszelkie spódnice, które sięgają do kolan, bez względu na to, o jakim są kroju. Dla sylwetki kolumny, czyli takiej, w przypadku której mniej widoczne jest wcięcie w talii idealne będą rozkloszowane spódnice niesięgające dalej niż do kolan, które optycznie zaokrąglą sylwetkę. Rodzajów i typów spódnic jest naprawdę wiele, więc warto jest dobrze dobrać spódnicę do typu swojej sylwetki, ale przede wszystkim jednak należy wybrać taką spódnicę, która po prostu podoba nam się wizualnie i w której czujemy się dobrze. 

Spódnice

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło