Mamy 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Baleriny kojarzą nam się z delikatnością i subtelnością, zarówno pod względem samej nazwy, nawiązującej lekko do baletu i baletnic, jak i także budową buta, która rzeczywiście jest dość lekka i delikatna. Co więcej, baleriny kojarzą się także niezwykle mocno z kobiecością, a wręcz raczej z dziewczęcą zwiewnością. Rzeczywiście są to buty bardzo delikatne, które często wybierane są także do właśnie bardziej lekkich stylizacji. Najczęściej baleriny noszone są latem, ewentualnie w okresie wiosennym bądź jesiennym, kiedy nie jest jeszcze aż tak zimno, ponieważ buty ze względu na swoją dość otwartą budowę i delikatność materiałów, z których są wykonywane, nie chronią przed zimnem. Z przeznaczenia więc warto zakładać te buty raczej w cieplejsze dni, w celu uniknięcia przechłodzenia stóp. Sama budowa buta zazwyczaj zamknięta jest na palce oraz piętę, lecz całą górną stronę stopy pozostawia otwartą. Oczywiście często można także znaleźć wiele różnych wariacji na temat balerinek, na przykład balerinki lekko otwarte na piętę bądź na palce bądź balerinki wiązane lub zapinane wokół kostki.

Kiedy mogą przydać się baleriny?

Jako iż baleriny są dość lekkim obuwiem, najłatwiej jest przydzielić je głównie do równie lekkich stylizacji, na przykład do letnich zwiewnych sukienek. Jest to oczywiście bardzo dobre połączenie, gdyż baleriny sprawdzą się w tym przypadku wręcz rewelacyjnie, jednakże nie tylko w takiej sytuacji można je z powodzeniem wykorzystywać. Otóż świetnie sprawdzą się praktycznie do każdej stylizacji, przeznaczonej oczywiście na raczej ciepłą pogodę. Idealnie będą one pasowały zarówno do krótkich letnich szortów, jak i do długich spodni. Jako iż balerinek jest naprawdę wiele różnych rozmiarów, dzieląc je na wiele wzorów, kolorów, czy też rodzajów budowy buta, każdy z nas może wybrać spośród nich coś dla siebie, w zależności od konkretnych preferencji, gustu oraz od zapotrzebowani danego użytkownika. Co ciekawe, baleriny mogą być użytkowane zarówno na co dzień w takich sytuacjach jak na przykład pójście do pracy, do szkoły, do sklepu czy też na spacer, jak i w sytuacjach, kiedy wypada ubrać się bardziej elegancko, a więc baleriny służyłyby jako dopełnienie do eleganckiej sukni lub też na przykład eleganckiego kombinezonu bądź kompletu. Baleriny tak naprawdę są wręcz rewelacyjną alternatywą dla wysokich butów, gdyż ich podeszwa jest zazwyczaj całkiem płaska, a nie każdy z nas lubi i może nosić wysokie buty, stąd też niektórzy z nas są po prostu zmuszeni bądź z własnej woli zdecydowanie preferują noszenie płaskich butów. Baleriny są w takich sytuacjach wyborem idealnym, gdyż spośród nich można wybrać naprawdę różne modele, pasujące do wielu kreacji i stylizacji. Dodatkowo także ze względu na swoją budowę oraz płasko wyprofilowaną podeszwę, baleriny są zwykle niezwykle wygodne, stąd też bardzo wiele osób wręcz ubóstwia chodzenie w nich na co dzień, nawet przez wiele godzin dziennie. Są one z tego względu na przykład idealne do pracy, kiedy to musimy raczej elegancko wyglądać i nie wypada zakładać trampków, bądź po prostu z jakichś powodów nie chcemy ich zakładać, chociażby dlatego, że jest ciepło i wolimy bardziej otwarte buty. Co ciekawe, baleriny są bardzo częstym wyborem kelnerek, które to w swojej pracy są ciągle na nogach, często przez wiele godzin dziennie, zwykle przy tym praktycznie w ogóle nie siadając, a baleriny są w stanie zapewnić im wymaganą wygodę, dzięki czemu poruszanie się dla nich nawet przez kilkanaście godzin jest dla nich bardzo komfortowe i przyjemne, a przy tym elegancko wyglądają.

Jak dobierać baleriny?

Jeśli chodzi o dobór konkretnego modelu balerin, zawsze musimy na początku zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje własne preferencje i wymagania co od butów. Najlepiej jest wziąć wtedy pod uwagę fakt, w jakich sytuacjach i gdzie chcielibyśmy zakładać te buty. Jest to ważne w celu zapewnienia nam odpowiedniego komfortu oraz wygody poruszania się. Dodatkowo warto pamiętać, iż osoby ze szczuplejszymi nogami mogą niekiedy borykać się ze spadającymi balerinami, stąd też warto wtedy pomyśleć o bardziej opiętych wokół stopy modelach bądź o tych modelach, które wyposażone są w zapięcia bądź wiązania wokół kostki. Zapewni to nam wtedy znacznie większą kontrolę nad butami i sprawi, iż będą one solidniej osadzone na stopie.

Skąd wzięły się baleriny?

Można byłoby pomyśleć, iż sama nazwa tych butów, a więc „baleriny” kojarzy się dość mocno z tańcem, a dokładniej z baletem i z baletnicami. Rzeczywiście jest to dość słuszne skojarzenie, gdyż pierwsze baleriny, które były produkowane, były specjalnie projektowane i tworzone dla tancerzy, by możliwie jak najbardziej ułatwić im taniec i operowanie stopami po powierzchni podłogi, to znaczy by stopy oraz palce miały możliwie jak najwięcej swobody i możliwości ruchu. Co ciekawe, mniej więcej w połowie wieku XX, baleriny zostały dość mocno spopularyzowane i rozpowszechnione przez ówczesne gwiazdy kina, dzięki czemu od tamtych czasów buty te noszone były nawet na co dzień przez większość społeczeństwa, nie tylko przez tancerzy.

Baleriny

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło