Chanel 2.55

person Opublikowane przez: Komis Label list Kategoria: Wyjątkowe marki Data:

Chanel 2.55 to klasyczna torebka francuskiej marki, która stała się tak popularna, że cała linia produktowa została nazwana na jej cześć.

Chanel 2.55 to klasyczna torebka, która stała się tak popularna, że cała linia została nazwana na jej cześć. Torebka ma złoty łańcuszkowy pasek na ramię, a po otwarciu ukazuje dwie przednie kieszenie i główną komorę. Choć jej design wydaje się prosty, skrupulatna dbałość Chanel o szczegóły sprawiła, że jest to jedna z najbardziej kultowych torebek w historii marki. 

Torba Chanel 2.55 została wprowadzona na rynek w lutym 1955 roku. Kiedy CocoChanel otrzymała list od Carol Marcus z USA z prośbą o "zrobienie mi torebki, w której będę mogła nosić moje ważne dokumenty", natychmiast potraktowała to jako wyzwanie i postanowiła zaprojektować bagaż dla kobiety pracującej. Marcus zachęciła Chanel do użycia czarnej skóry, aby torebka miała bardziej męski charakter, i zaproponowała kilka osobistych szczegółów dotyczących rodzaju zamknięcia, jakiego sobie życzyła.

2 lata później, ostateczna wersja torby była gotowa jako całkowicie czarna, patentowa skóra z płaskimi uchwytami, złotymi łańcuszkami po obu stronach i dużym logo CC wygrawerowanym na przedniej klapie. Po raz pierwszy zadebiutowała na swoim imiennym pokazie mody w Paryżu w lutym 1955 roku i od razu odniosła sukces.

Dopiero w latach 70. torebka stała się sławna na całym świecie. Wybór Audrey Hepburn, by nosić ją w roli Holly Golightly w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" sprawił, że była ona widoczna na całym świecie i przyczynił się do uczynienia z niej jednej z najpopularniejszych torebek w historii.

Aby uczcić setne urodziny Coco Chanel, Karl Lagerfeld postanowił przywrócić niektóre z jej ulubionych projektów w nowoczesnej odsłonie. Torebka 2.55 została stworzona na nowo jako część tej kolekcji i od tego czasu została unowocześniona o różne warianty, takie jak panele z pleksiglasu umieszczone obok siebie zamiast pionowo.

Torebka jest obecnie dostępna w różnych skórach, rozmiarach i kolorach, włączając w to popularną torebkę z klapką, na której widnieje podwójne logo CC. Choć pierwotnie została zaprojektowana dla bizneswoman, jej prosty kształt sprawia, że jest idealnym dodatkiem do każdego stroju.

Dziś Chanel oferuje wiele innych kultowych torebek, ale żadna nie jest tak znana i wpływowa jak kolekcja 2.55. Stała się ona jedną z najważniejszych torebek tej marki i pozostaje symbolem ponadczasowej elegancji i wyrafinowania.

Z tymi samymi tagami

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował. Bądź pierwsza!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło